• Deklaracja dostępności Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach.

• Data publikacji strony internetowej:
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Lidia Krakowiak.
          • E-mail: dolujeszkola@wp.pl
          • Telefon: 91 311 88 20

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach
          • Adres: ul. Daniela 18
            72-002 Dołuje
          • E-mail: dolujeszkola@wp.pl
          • Telefon: 91 311 88 20

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach ul. Daniela 18, 72-002 Dołuje - Budynek, w którym siedzibę ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście pozwala na swobodny wjazd wózkami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze budynku. W budynku nie ma  windy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, która umożliwiłaby wejście na I piętro budynku. Na terenie szkoły nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych jest wyznaczone na parkingu vis a vis szkoły, po drugiej stronie ulicy.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie ma również pętli indukcyjnych.

Każdej osobie z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się na dyżurkę szkoły, zostanie przydzielony asystent, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwianiu spraw i opiekę bytową na terenie szkoły.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach ul. Żubrza 5, 72-002 Dołuje - Budynek, w którym siedzibę ma Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście pozwala na swobodny wjazd wózkami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na parterze budynku. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku. W budynku nie ma windy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, która umożliwiłaby wejście na I piętro budynku. Na terenie szkoły nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Każdej osobie z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do obsługi szkoły, zostanie przydzielony asystent, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwianiu spraw i opiekę bytową na terenie szkoły.

Punkt przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach ul. Słoneczny Sad 24, 72-002 Dołuje Budynek, w którym siedzibę ma Punkt przedszkolny w Dołujach przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Wejście pozwala na swobodny wjazd wózkami. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń, można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Dla osób na wózkach dostępna jest szatnia, sala oraz łazienka w budynku. Na terenie punktu przedszkolnego nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Każdej osobie z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do pracownika punktu przedszkolnego, zostanie przydzielony asystent, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwianiu spraw i opiekę bytową na terenie obiektu.