W niedzielę 31.05.2026 nasze dwie zdolne uczennice- Hania Stefańska i Maja Szyłkowska z klasy 5b reprezentowały szkołę podczas gminnych obchodów Dnia Dziecka w Dobrej. Hania zaczarowała publiczność swoim śpiewem a Maja niczym „Alicja w Krainie Czarów” przeniosła nas w bajkowy świat tańca. Gratulujemy dziewczynom pięknych występów!
Aktualności
Dzień Dziecka w Dobrej. Występy naszych uczennic
- 4
Warsztaty zdrowego żywienia
W dniach od 26 do 28 maja 2026 roku uczniowie klas I-V wzięli udział w wartościowych warsztatach zdrowego żywienia. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach dedykowanego programu dla szkół, zrealizowanego na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Dzieci miały okazję nie tylko zdobyć cenną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim sprawdzić się w praktyce, ponieważ warsztaty były połączone z samodzielnym przygotowywaniem posiłków przez najmłodszych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego smacznego i pełnego zaangażowania wydarzenia!
45
Dzień Mamy i Taty w klasie 2b
Klasa 2b z ogromnym zaangażowaniem przygotowywała upominki dla swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Uczniowie wykonali piękne kwiatki w wazonach oraz kolorowe magnesy. Wszystkie prace zostały stworzone własnoręcznie, z dużą starannością i sercem. Mamy nadzieję, że przygotowane prezenty sprawiły rodzicom wiele radości i wywołały uśmiech na ich twarzach.
42
Mam Talent 2026 za nami!
Dzisiaj wyruszyliśmy w wyjątkową podróż… nie byle jaką, bo prosto na pełne morze talentów! Były fale emocji, sztormy oklasków i ani jednego występu na mieliźnie!
97Tegoroczna edycja szkolnego konkursu talentów miała szczególny klimat, ponieważ motywem przewodnim było morze i żegluga. To nie przypadek – już w czerwcu nasza szkoła otrzyma imię Polskiej Żeglugi Morskiej, dlatego wiele tegorocznych występów nawiązywało właśnie do tego tematu.
Po trudnych naradach jury, w składzie: Pani Monika Ptak, Pani Roksana Domachowska, Pani dyrektor Lidia Krakowiak oraz przedstawicielka uczniów- Alicja Jaworska, podjęło decyzję o przyznaniu następujących nagród:
W kategorii taniec:
1 miejsce ex aequo zajęły- Hana Hass z klasy 5b oraz Ula Ankudowicz z klasy 4a
2 miejsce Weronika Pyzocha z klasy 2b
3 miejsce Ania Brela z klasy 3b
W kategorii śpiew oraz inna działalność artystyczna nagrody zdobyli:
1 miejsce Hania Stefańska z klasy 5 b
2 miejsce duet Ala Janowicz i Michał Pastuszak z klasy 1a
3 miejsce Hania Poźniak z klasy 4b
Gratulujemy zwycięzcom!
Rekonstrukcja historyczna w naszej szkole
Dnia 20 maja odbyła się w naszej szkole rekonstrukcja historyczna poświęcona II wojnie światowej, a szczególnie Powstaniu Warszawskiemu. Rekonstruktorzy poprowadzili żywą lekcje historii, prezentowali sprzęt wojskowy i angażowali uczniów do różnorodnych zadań.
35
Klasowe śniadanie w 2a
W piątkowy poranek uczniowie klasy 2a wspólnie przygotowali klasowe śniadanie.
8Każdy przyniósł potrzebne produkty, takie jak pieczywo, warzywa, sery, wędliny. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach smakołyków. Podczas wspólnego przyrządzania śniadania panowała miła i radosna atmosfera. Uczniowie współpracowali ze sobą, pomagali sobie nawzajem i dbali o porządek w klasie. Dzięki temu wydarzeniu mogli nauczyć się współpracy oraz wspólnie spędzić czas.
M jak Miód
Nasi uczniowie mają wiele pasji – niekiedy całkiem nietuzinkowych – którymi chętnie dzielą się z innymi. Jedną z nich rozwija uczeń klasy 4a, który od kilku lat z ogromnym zainteresowaniem zgłębia tajniki pszczelarstwa.
Postanowił opowiedzieć o swoim hobby kolegom z klasy, przygotowując ciekawą prezentację na temat życia pszczół, pracy w pasiece oraz procesu powstawania tego wyjątkowego przysmaku. Na spotkanie przyniósł także różne akcesoria pszczelarskie, między innymi profesjonalny strój oraz podkurzacz. Z dużym zaangażowaniem odpowiadał na pytania, wykazując się imponującą wiedzą. Na zakończenie poczęstował wszystkich własnoręcznie odwirowanym, złocistym miodem. Było nie tylko interesująco, ale również bardzo smacznie. Dziękujemy.
Zajęcia w klasie 2B: Poznajemy ciało człowieka
Uczniowie klasy 2b realizowali tematykę dotyczącą budowy i funkcjonowania ciała człowieka. Dzieci z dużym zaangażowaniem zgłębiały wiedzę, korzystając z książek edukacyjnych oraz różnych materiałów dydaktycznych. Podczas zajęć wykonywały ciekawe prace plastyczne i projekty związane z poznawaniem ludzkiego organizmu. Tematyka wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zadawali wiele pytań. Była to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę, rozwijania ciekawości świata oraz poszerzania wiedzy o zdrowiu i funkcjonowaniu człowieka.
14
Literacka przygoda klasy 3b – spotkanie z panią Martą Kucharz
W minioną środę, 6 maja, uczniowie klasy 3b zamienili szkolne ławki na świat pełen zagadek i wspaniałych opowieści. Nasi trzecioklasiści udali się z wizytą do Biblioteki Publicznej w Dołujach, gdzie wzięli udział w fascynującym spotkaniu autorskim z panią Martą Kucharz. Pani Marta, autorka wciągającej książki pt. "Sekret krakowskich podziemi", zabrała dzieci w niezwykłą podróż. Nasi uczniowie słuchali z zapartym tchem, a ich ciekawość nie miała granic! Tego typu wyjścia to dla dzieci nie tylko świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonała okazja do rozwijania pasji czytelniczych.
10
5a w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej "Szmaragd"
W dniu 7.05.2026 klasa 5a uczestniczyła w zajęciach terenowych organizowanych przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej „ Szmaragd” w Szczecinie. Mieliśmy okazję nie tylko dowiedzieć się wieeeelu interesujących rzeczy na temat bogact przyrodniczych Puszczy Bukowej, ale także dotknąć, poczuć i doświadczać 🙂Dziekujemy Zespołowi Parków Krajobrazowych za wspaniałą, żywą lekcję przyrody!
28
5a i 5b w Filharmonii Szczecińskiej
W dniu 30.04.2026 klasy 5a i 5b wybrały się do Filharmonii Szczecińskiej na koncert pt. „Awantura w filharmonii”. Mieliśmy okazję wziąć udział w audycji muzycznej i zapoznać się z twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Ludwika van Beethovena. Było bardzo interesująco i…zabawnie.
2
Święta Majowe Polaków
W dniu dzisiejszym tj 30.04.2026 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Świętu Konstytucji 3 Maja. W niezwykłą lekcję historii wprowadzili nas uczniowie klas 7 i 8, przygotowani przez panią Dorotę Purzycką.
27Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy przenieść się w czasie i przypomnieć sobie znaczenie jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju. Następnie uczniowie klas 1–3, pod dyrygenturą pani Patrycji Sęczawy, wprowadzili nas w piękny, wzruszający nastrój, prezentując utwór „Opowiem Ci o Polsce”. Ich występ dostarczył wielu emocji i był wyjątkowym zwieńczeniem uroczystości. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
