• Szkolny turniej koszykówki

• W dniu 25 marca 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dołujach odbył się bardzo emocjonujący turniej koszykówki w formule 2x2, w którym uczestniczyły klasy IV-VIII. W zawodach wzięło udział 7 drużyn, które rywalizowały ze sobą w formule każdy z każdym, zapewniając widowisko dla wszystkich obserwujących.

Po zaciętej rywalizacji oraz widowiskowych pojedynkach na parkiecie, ostatecznie ustalono końcowe wyniki turnieju. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna "Debeściaki" z klasy 6a, w składzie Mateusz Tracz i Jan Zaremba, zdobywając zaszczytne III miejsce. Ich determinacja i umiejętności sportowe zasługują na uznanie.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna "Skibidi" z klasy 5b, reprezentowana przez Kajetana Kuletę i Mateusza Płucińskiego. Ich zaangażowanie oraz doskonała współpraca na boisku zaowocowały zdobyciem II miejsca, co stanowi olbrzymi sukces.

Jednak najwyższe laury oraz tytuł zwycięzców turnieju przypadły drużynie "Grizzlie" z klasy 8a, w składzie Maciej Kukliński i Norbert Rumowski. To oni, poprzez swoje niezwykłe umiejętności, determinację oraz doskonałą współpracę, zdominowali turniej i zasłużenie zdobyli I miejsce, stając się niekwestionowanymi mistrzami.

Należy również podkreślić, że wszystkie drużyny wykazały się ogromnym zaangażowaniem, duchem sportowym oraz fair play, co stanowi istotny element każdego sportowego wydarzenia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju za wspaniałe występy i zapewnienie emocji wszystkim obecnym na trybunach. Dzięki takim wydarzeniom szkolne życie nabiera dodatkowego koloru i staje się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zaangażowanych.

• Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Młodzież Zapobiega Pożarom 2024”

Dnia 22 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom 2024”, które odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej w Mierzynie. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-IV i V-VIII. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych i ustnych wyłoniono po 5 osób w każdej kategorii wiekowej, które reprezentowały naszą gminę na eliminacjach powiatowych w Policach. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się również nasi uczniowie. W kategorii klas I-IV – Franciszek Bednarz i Natasza Kuźmicz, a w kategorii klas V-VIII – Nina Nowak, Wiktoria Szuty oraz Filip Liński.

Dnia 26 marca 2024r. w Policach odbyły się eliminacje powiatowe. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą gminę. W kategorii klas I-IV uczeń naszej szkoły Franciszek Bednarz zajął I miejsce i będzie reprezentował powiat policki na eliminacjach wojewódzkich. W kategorii klas V-VIII nasza uczennica Nina Nowak zajęła III miejsce.

Organizator eliminacji ufundował nagrody rzeczowe dla zdobywców 5 czołowych miejsc w każdej kategorii wiekowej.