• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

• 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Uświetniła je swoją obecnością Pani Wójt Magdalena Zagrodzka, aby wręczyć najlepszemu uczniowi nagrodę. Pożegnaliśmy się także z uczniami klasy ósmej, co wywołało wzruszenie wśród wszystkich zgromadzonych. Mogliśmy cieszyć się, wraz z uczniami, ich świetnymi wynikami w nauce oraz tym, że z roku na rok przybywa nam ambitnych i pracowitych młodych ludzi.

• Z wizytą w Polskiej Żegludze Morskiej

• Wybór przyszłej ścieżki zawodowej to trudna i poważna decyzja. Jako szkoła staramy się nakreślić uczniom różne drogi i wskazać możliwości. W ramach preorientacji zawodowej 13.06.2024 r. odbyła się wycieczka klasy 6a do Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie. Spotkanie zaszczycili zarówno pracownicy morscy jak i lądowi; kapitan statku, przedstawiciele działów technicznego, informatycznego, promocji, operacyjnego oraz finansowego i zarządczego, a nawet szefowa kuchni. Zaproszeni specjaliści opowiadali o swoich zawodowych doświadczeniach, wskazywali również na konieczność nauki języka angielskiego oraz moc możliwości, jakie daje sektor morski. Odpowiadali też na wszelkie pytania naszych uczniów. Pod koniec młodzież otrzymała morskie podarunki oraz przekazała, namalowany przez siebie obraz. Spotkanie zakończyła wizyta w Cafe22, gdzie mogliśmy wspólnie cieszyć się widokiem i pysznymi deserami, które dla nas przygotowano. Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej.

• Zakończenie roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w piątek 21 czerwca

o godz. 9.00  klasy I - III

o godz. 10.30  klasy IV - VIII

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Gramy zmysłami"

• Od 01 października 2023 do 31 maja 2024 r. na terenie naszej placówki Kamilla Dęga (pedagog specjalny, logopeda) realizowała Innowację pedagogiczną w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami”. Innowacja była przeprowadzona zgodnie z harmonogramem projektu edukacyjnego.

Październik – Sensoryczny tor przeszkód

Listopad – Masa plastyczna

Grudzień – Sensoryczna choinka

Styczeń – Akademia smaku

Luty – Brudne zadanie

Marzec – Sensoryczna pisanka

Kwiecień – Dźwięki wokół nas

Maj – Sensoryczne pudełko

Naturalną cechą dziecka jest ciekawość, a także potrzeba działania, zadawania pytań, chęć poznawania otaczającego świata i dowiadywania się nowych, interesujących rzeczy. Realizacja tej innowacji miała zaspokoić te potrzeby. Zachęcić też do myślenia, działania, porównywania, opowiadania, uruchomić wyobraźnię.

Ważnym krokiem w edukacji dzieci jest stworzenie im możliwości odczuwania radości z kontaktu z otoczeniem poprzez wzrok, słuch, zapach, smak i dotyk. Poszerzona została wiedza na temat integracji sensorycznej i zmysłów.

• Wycieczka do Muzeum Narodowego w Gdańsku

• W dniu 7.06.2024 klasa 7 uczestniczyła w lekcji muzealnej, która odbyła się w Muzeum Narodowym Gdańska. Wycieczka była jedną z nagród w konkursie plastycznym zorganizowanym przez PGE fundacja. Jedną z laureatek została uczennica klasy 7- Agata Kuklińska.

Podczas lekcji muzealnej mieliśmy okazję zapoznać się z eksponatami oddziału Sztuki Dawnej gdańskiego muzeum. Po zakończonej lekcji poznawaliśmy ciekawe miejsca gdańskiej starówki. Naszymi przewodnikami byli uczniowie klasy 7 🙂 którzy samodzielnie przygotowywali informacje o wybranym zabytku. Zwieńczeniem wyjazdu, był szybki skok na plażę i pyszne 🍦🙂