• Konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację drzwi wejściowych do klasy

• W środę 22 grudnia 2023 roku szkolne jury w składzie : Dyrekcja, nauczyciele i samorząd uczniowski rozstrzygnęło Konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację drzwi wejściowych do klasy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

Komisja konkursowa podczas oceny prac wzięła pod uwagę: oddanie atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, oryginalność, pomysłowość, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klas II a i II b. Na zwycięzców czekała słodka niespodzianka.

Nie było łatwo wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie dekoracje są piękne. Dzięki nim w naszej szkole zapanował wyjątkowy, świąteczny nastrój. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

• Mikołajki w Morskim Centrum Nauki

• Dnia 6  grudnia, z okazji Mikołajek, uczniowie klas 2 i 3 pod opieką wychowawców oraz pedagoga szkolnego spędzili miło czas na wyjściu do Centrum Morskiego w Szczecinie. Dzieci mogły wykonać i ozdobić pierniczki,napisać list do świętego Mikołaja i wysłać go specjalną mikołajkową pocztą.Najwiekszą jednak atrakcją było spotkanie ze świętym Mikołajem i uczestnictwo z wykonywaniu filmów fotobudką 360. Wszyscy bawiliśmy się świetnie śpiewając piosenki świąteczne i grając w różne gry m.in. Kalambury. Była to wspaniała forma integracji i dobra zabawa.

• Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

•

Czwartek w naszej szkole przebiegał  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Magiczną atmosferę wprowadzili uczniowie klas I-III, przebrani za czarodziejów i czarownice. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z wróżbą na przyszłość, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się babeczki z wróżbą, za które serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom. Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. My bawiliśmy się wspaniale !!!

• Charytatywna Akcja na Dzień Pluszowego Misia

• W dniu 28.11. 2023 roku przekazaliśmy własnoręcznie uszyte misie z okazji Dnia Pluszwego Misia, małym pacjentom przebywającym na Oddziale Onkologii w Klinice Pedtiatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii PUM w Szczecinie.
            Z głębi serca dziękujemy za zaanagażowanie się zarówno w szycie misiów, jak i zbiórkę darów.
            Osoby, które nadal chcą wesprzeć Klinikę Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej prosimy o przynoszenie, do świetlicy szkolnej, niezbędnych artykułów chemicznych z poniższej listy:
            1. Płyn do prania Lovella-Familia. Mogą być także kapsułki
            2. Płyn do płukania antyalergiczny
            3. Chusteczki nawiżane
            4. Żele do kąpieli dla dzieci i dla rodziców
            5. Szampony
            6. pasty do zębów dla dzieci
            7. Szczoteczki do zębów
            8. Mydło w płynie
            Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce, dobroć i wsparcie.