• Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • W miniony wtorek w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Pomaga". W turnieju organizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach wzięło udział ponad 50 uczniów, w tym również uczniowie naszej szkoły. Turniej podzielony był na trzy etapy: test pisemny, zadania praktyczne i odpowiedzi ustne. Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci PSP Dołuje - Nina Nowak z klasy IV B oraz Franciszek Bednarz z klasy III.

            Serdecznie gratulujemy

          • Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

          • 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Podczas konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, czyli jazdą po miasteczku rowerowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce - jesteśmy z nich bardzo dumni.

            Serdecznie gratulujemy

          • Dzień Ziemi, Dzień Zdrowia

          • 21 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Zdrowia oraz Dnia Ziemi. Uczniowie robili zdrowe kanapki, które ze smakiem zjedli. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. 

            Mogliśmy również obejrzeć ciekawą pantomimę, którą przygotowali dla nas uczniowie klasy IV b. Po występnie otrzymali od wszystkich oglądających mnóstwo zasłużonych pochwał i gratulacji. 

            Aby pamiętać o naszej Ziemi każdego dnia, wszystkie klasy wykonały plakaty o temetyce prozdrowotnej i proekologicznej. Prace są prezentowane na korytarzu naszej szkoły pod gazetką o tej samej tematyce, wykonaną przez uczniów z koła wolontariatu oraz uczniów ze świetlicy.

             

          • Wesołych Świąt

          • Zdrowych, pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych,

            wiosennego optymizmu, 

            wiary w lepsze jutro,

            wielu radosnych chwil z najbliższymi.

          • Zasady wnoszenia opłat za wyżywienie - przedszkola

          • Dołuje, dnia 06 kwietnia 2023 r.

             

            INFORMACJE DLA RODZICÓW / PRAWNYCH OPIEKUNÓW DZIECKA O ZASADACH WNOSZENIA OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA ZAPEWNIONEGO DLA DZIECI UCZĘSZCZAJACYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLYCH I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOŁUJACH OD 11.04.2023R.

             

            Szanowni Państwo,

            Informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2023 r. zmieniły się zasady wnoszenia opłat za posiłki dla Państwa dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, tj. punktów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Dobra. Ma to związek z faktem zmiany formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra.

            Co to oznacza dla Rodziców / Opiekunów prawnych ?

            Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek zapewnić Państwa dzieciom wyżywienie podczas ich pobytu w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym bądź w punkcie przedszkolnym.

            Państwa obowiązkiem jest wnieść opłaty za te posiłki w wysokości adekwatnej do wartości tzw. „wsadu do kotła”, zgodnie z ofertą wykonawcy i ustaleniami dyrektora poczynionymi w porozumieniu z Wójtem (art. 106 ust. 3 w/w ustawy Prawo oświatowe - Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.).

            Opłaty za korzystanie z wyżywienia w placówkach wychowania przedszkolnego mają charakter publicznoprawny i stanowią niepodatkowe należności budżetowe, które w zamian za zapewnienie Państwa dzieciom posiłków, są należne Gminie. Powyższe wynika z art. 52 ust. 15 ustawy z dnia 27 października 2017r. o finansowaniu zadań oświatowych

            Na każdy miesiąc będą Państwa dzieciom zapewnione posiłki na wszystkie dni funkcjonowania placówki. Opłata za całodzienne wyżywienie wynosi 12,30 zł.

            Skąd Rodzice /Opiekunowie prawni mają uzyskać informację o wysokości opłat za posiłki od 11.04.2023 ?

            Zostanie Państwu udostępniony od 06.04.2023 r. elektroniczny system do obsługi wyżywienia (https://app.jemwszkole.pl), w którym będą publikowane kwoty do zapłaty za posiłki za dany miesiąc. W kwietniu br. będzie to okres od 11.04.2023 r. do 28.04.2023 r. Rodzic/ opiekun prawny jest zobowiązany złożyć w elektronicznym systemie obsługi zamówienie na posiłki. Będzie można zrezygnować z wyżywienia w dniach, w których dziecko nie będzie mogło skorzystać z zapewnionych mu posiłków (np. z powodu nieobecności w przedszkolu).

            Rodzic / Opiekun prawny otrzyma login i pierwsze hasło w celu rejestracji swojego dziecka w w/w elektronicznym systemie. Prosimy o niezwłoczne zalogowanie się w aplikacji i założenie konta w celu możliwości korzystania z pełnym zakresie z tego systemu, np. w celu złożenia zamówienia albo rezygnacji z wyżywienia.


            Zamówienia i opłaty należy wnosić do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc wyżywienia dziecka.

            Wyjątkiem jest okres od 11.04.2023 r. do 28.04.2023 r. – zamówienie i związaną z tym opłatę należy wnieść do 09 kwietnia 2023 r., aby dziecko otrzymało posiłek
            od 11.04.2023 r.

            Skąd wynika wysokość opłaty za obiady?

            Zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor placówki w porozumieniu z Wójtem Gminy Dobra. Państwo ponosicie koszty tylko tzw. „wsadu do kotła”.

            Wysokość opłat ustalonych w w/w porozumieniu (w tym „wsadu do kotła”) wynika ściśle ze stawek wskazanych przez wykonawcę.

            Czy w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłata za posiłki zostanie zwrócona Rodzicowi / Opiekunowi prawnemu ?

            Tak. Należy się Państwu należy zwrot kwot za niewykorzystane posiłki, co wynika z zasady ekwiwalentności, tj. rodzic ponosi opłaty w takim zakresie, w jakim dziecko faktycznie skorzystało z wyżywienia. Warunkiem otrzymania zwrotu jest jednak zgłoszenie faktu nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 6:30 w dniu, poprzedzającym pierwszy dzień nieobecności dziecka. Zgłoszenia należy dokonać przez elektroniczny system do obsługi wyżywienia.

            Dostawca odpowiedzialny za dostarczenie posiłku i placówka muszą otrzymać taką informację na tyle wcześnie, aby nie przygotowywać nadmiarowych posiłków i nie ponosić w związku z tym zbędnych kosztów.

            Zgłoszenie nieobecności po wskazanym wyżej terminie będzie wiązało się z Państwa obowiązkiem zapłaty za posiłki.

            Opłaty za posiłki niewykorzystane (pod warunkiem zgłoszenia w terminie) zostaną Państwu zwrócone w postaci pomniejszenia opłaty w kolejnych miesiącach.

            Podstawa prawna:

            1. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634).

            3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082
            z późn. zm.).

            4. Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
            (Dz. U. z 2022 r. poz. 479).

          • Zasady wnoszenia opłat za wyżywienie - szkoła podstawowa

          • Dołuje, dnia 05 kwietnia 2023 r.

             

            INFORMACJE DLA RODZICÓW / PRAWNYCH OPIEKUNÓW DZIECKA O ZASADACH WNOSZENIA OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA ZAPEWNIONEGO DLA UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOŁUJACH

             

            Szanowni Państwo,


            Informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2023 r. zmieniły się zasady wnoszenia opłat za posiłki dla Państwa dzieci uczęszczających do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobra. Ma to związek z faktem zmiany formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra.

            Co to oznacza dla Rodziców / Opiekunów prawnych ?

            Szkoły podstawowe mają zapewnić Państwa dzieciom gorący posiłek i możliwość jego spożycia podczas ich pobytu w szkole.

            Korzystanie z posiłków jest dobrowolne i odpłatne. W przypadku woli wykupienia wyżywienia - Państwa obowiązkiem jest wnieść opłaty za te posiłki w wysokości adekwatnej do wartości tzw. „wsadu do kotła”, zgodnie z ofertą wykonawcy i ustaleniami dyrektora poczynionymi w porozumieniu z Wójtem (art. 106 ust. 3 w/w ustawy Prawo oświatowe - Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.).

            Oznacza to, że na każdy miesiąc będą Państwo mieli możliwość zakupu obiadów – drugiego dania z kompotem w wysokości 10,00 zł na wszystkie dni funkcjonowania placówki oświatowej.

            Skąd Rodzice /Opiekunowie prawni mają uzyskać informację o wysokości opłat za posiłki od 12.04.2023?

            Zostanie Państwu udostępniony od 06.04.2023 r. elektroniczny system do obsługi wyżywienia (https://app.jemwszkole.pl), w którym będą publikowane kwoty do zapłaty za posiłki za dany miesiąc. W kwietniu br. będzie to okres od 12.04.2023 r. do 28.04.2023 r. Zainteresowani wyżywieniem będą mieli możliwość złożenia zamówienia posiłków, a także będzie można zrezygnować z wyżywienia w dniach, w których dziecko nie będzie mogło skorzystać z zapewnionych mu posiłków (np. z powodu nieobecności w szkole).

            Rodzic / Opiekun prawny otrzyma login i pierwsze hasło w celu rejestracji swojego dziecka w w/w elektronicznym systemie. Prosimy o niezwłoczne zalogowanie się w aplikacji i założenie konta w celu możliwości korzystania z pełnym zakresie z tego systemu, np. w celu złożenia zamówienia albo rezygnacji z obiadu.

             

            Zamówienia i opłaty należy wnosić do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc wyżywienia dziecka.

            Wyjątkiem jest okres od 12.04.2023 r. do 28.04.2023 r. – zamówienie i związaną z tym opłatę należy wnieść do 09 kwietnia 2023 r., aby dziecko otrzymało posiłek
            od 12.04.2023 r.

             

            Skąd wynika wysokość opłaty za obiady?

            Zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor placówki w porozumieniu z Wójtem Gminy Dobra. Państwo ponosicie koszty tylko tzw. „wsadu do kotła”.

            Wysokość opłat ustalonych w w/w porozumieniu (w tym „wsadu do kotła”) wynika ściśle ze stawek wskazanych przez wykonawcę.

             

            Czy w przypadku nieobecności dziecka w szkole opłata za posiłki zostanie zwrócona Rodzicowi / Opiekunowi prawnemu ?

            Tak. Należy się Państwu należy zwrot kwot za niewykorzystane posiłki, co wynika z zasady ekwiwalentności, tj. rodzic ponosi opłaty w takim zakresie, w jakim dziecko faktycznie skorzystało z wyżywienia. Warunkiem otrzymania zwrotu jest jednak zgłoszenie faktu nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 6:30 w dniu, poprzedzającym pierwszy dzień nieobecności dziecka. Zgłoszenia należy dokonać przez elektroniczny system do obsługi wyżywienia.

            Dostawca odpowiedzialny za dostarczenie posiłku i placówka muszą otrzymać taką informację na tyle wcześnie, aby nie przygotowywać nadmiarowych posiłków i nie ponosić w związku z tym zbędnych kosztów.

            Zgłoszenie nieobecności po wskazanym wyżej terminie będzie wiązało się z Państwa obowiązkiem zapłaty za posiłki. Alternatywnie będzie możliwy odbiór wyżywienia na wynos.

            Opłaty za posiłki niewykorzystane (pod warunkiem zgłoszenia w terminie) zostaną Państwu zwrócone w postaci pomniejszenia opłaty w kolejnych miesiącach.


             

            Podstawa prawna:

            1. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634).

            3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082
            z późn. zm.).

            4. Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
            (Dz. U. z 2022 r. poz. 479).

             

          • Informacja o ochronie danych osobowych osób fizycznych

          • Szanowni Państwo,

            Informujemy, że w związku ze zmianą formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, w której funkcjonuje Oddział przedszkolny i Punkt przedszkolny przekazała zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu dane osobowe (imię, nazwisko) Państwa dzieci oraz wskazanie grupy, do której uczęszczają dzieci.

            Dane osobowe zostały przekazane dostawcy wyżywienia wyłonionemu w drodze postępowania przetargowego, który za pośrednictwem elektronicznego systemu organizacji żywienia ma stworzyć konto dla każdego dziecka i przypisać dla jego rodzica/opiekuna prawnego login i pierwsze hasło dostępowe. Tym dostawcą jest Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spółdzielnia Socjalna,

            ul. Dworcowa 2, 66-470 Kostrzyn nad Odrą.

            Przekazanie danych jest niezbędne do uruchomienia wskazanego elektronicznego systemu organizacji żywienia i zapewnienia Państwu możliwości korzystania z posiłków oraz wnoszenia opłat z tym związanych.

             

            Informacja o ochronie danych osobowych osób fizycznych

            W związki z powyższym, działając na podstawie art. 13 ust. 1-3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) – dalej RODO - informujemy Panią/Pana, że:

            1. Administratorem danych osobowych, które zostały powierzone jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18, 72-002 Dołuje;

            2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, który może udzielić Państwu więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych. Jest nim Marek Grąbczewski, z którym można się skontaktować poprzez adres e-mail: inspektor@zeasdobra.pl;

            3. Dane osobowe zostały przekazane dostawcy posiłków w celu realizacji obowiązku prawnego nałożonego na placówki oświatowe, tj. zapewnienia dzieciom możliwości korzystania z posiłków, który to obowiązek może być powierzony podmiotowi zewnętrznemu zapewniającemu żywienie. Podstawa prawna wskazanego zadania to art. 108 ustawy z 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.), a przetwarzanie danych osobowych następuje na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO;

            4. Dane dziecka, w związku z celem prawidłowego zrealizowania obowiązku prawnego, zostały przekazane dostawcy posiłków, który może przekazać te dane swoim podwykonawcom i innym odbiorcom danych np. podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, podmiotom świadczącym usługi informatyczne, pomoc prawną itp.

            5. Dane osobowe będą przechowywane przez podmioty, którym powierzono dane osobowe, przez okres niezbędny do realizacji usług związanych ze świadczeniem żywienia w placówkach oświatowych.

            6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie) na niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych,

            7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania, ani nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

             

            Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania od administratora:

            a) dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, na podstawie art. 16 RODO,

            c) usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jeżeli zaistnieją przesłanki wskazane w art. 17 i 18 RODO.