• Podsumowanie I semestru

• Dnia 30 stycznia odbył się apel podsumowujący I semestr roku szkolnego 2022/2023. Pani Dyrektor wręczyła najlepszym uczniom nagrody oraz dyplomy za wzorową frekwencję i osiąnięcia w konkursach.

Najwyższą średnią ocen oraz największą frekwencję uzyskała klasa piąta.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzym dalszych sukcesów.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• Dnia 29.01.2023r. w Szkole Podstawowej w Bezrzeczu miał miejsce 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tak pięknym wydarzeniu nie mogłoby zabraknąć uczniów naszej szkoły. Nasi koledzy z klasy 4b, 4a oraz 5 pod kierunkiem Pani Magdaleny Czaplickiej oraz Patrycji Sęczawy zareprezentowali program artystyczny.

Uczniowie tworzący szkolny zespół wokalny ok. g.19.30  wystąpili przy współpracy z Paniami i akompaniamencie skrzypiec i gitary zaprezentowali kolędę pt. „Cicha noc” oraz pastorałkę na góralską nutę "Północ już była". Na koniec Alicja Jaworska, uczennica klasy 5, zaśpiewała piosenkę pt. „Pada śnieg” E. Górniak oraz K. Antkowiaka.

Pomiędzy utworami prezentowanymi podczas 31 finału WOŚP, odbyła się licytacja sportowej koszulki, która została wylicytowana za 35 złotych.

Występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami.

Po zakończeniu występu uczniów naszej szkoły, wszyscy oczekiwali na tradycyjne „Światełka do nieba”, za które odpowiedzialni byli strażacy z OSP w Wołczkowie.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach w 2022roku otrzymała dotację celową na realizację zadań w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w kwocie 2500,00 zł.

Program realizowany  jest w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego.

Wsparcie finansowe w kwocie 2500,00 zł zostało przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat.

W ramach programu oddziały przedszkolne:

- podjęły współpracę z Gminną Biblioteką Publiczną w Dołujach, obejmującą wzajemną wymianę informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo

- uwzględniają tematykę wpływu czytania na rozwój dzieci podczas spotkań z rodzicami

- realizują zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem książek zakupionych do oddziałów przedszkolnych

- organizują wydarzenia promujące czytelnictwo z udziałem uczniów

- umożliwiają dzieciom i rodzicom wypożyczanie książek do domu

• Wyniki konkursu "Grzyby w okolicznych lasach"

• Jury wyłoniło następujących zwycięzców konkursu fotograficznego:

I miejsce - Maja Dryjańska kl.IV b

II miejsce - Alicja Wójcicka kl. VIII

III miejsce - Piotr Bujko kl.5

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknych prac.