• SMART TUTOR bezpłatna aplikacja do egzaminu z matematyki

          • Bezpłatna aplikacja wspomagająca przygotowanie do egzaminu z matematyki Ósmoklasistów, którzy szukają pomocy w przygotowaniu do egzaminu z matematyki zachęcamy do skorzystania z aplikacji Smart Tutor. W aplikacji uczniowie znajdą arkusze CKE z poprzednich lat wraz z rozwiązaniami w formie filmików video. Materiały zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki z pozytywna opinią metodyka.

            Aplikacja Smart Tutor jest dostępna bezpłatnie, bez ukrytych opłat i reklam. Aplikacja powstała w ramach projektu „e - Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.3.


            Linki do pobrania aplikacji:
            https://smarttutor.pl/


             

          • "Mam talent"

          • 26 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mam Talent”, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia, hobby i pasje. Konkurs miał na celu odkrywanie i promowania nowych talentów w środowisku szkolnym, reklamowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. Uczestnicy przygotowali się wspaniale. Mogli zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością grona uczniów i nauczycieli. Specjalnie na tę imprezę została przygotowana profesjonalna scena i dekoracja, którą wykonała p. Magdalena Terman.  
            Spośród 16 prezentacji jury wyłoniło 3 główne miejsca w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 1-3 i 4-8). Przyznana została także nagroda publiczności.

            Wyniki:

            I miejsce:

            kl. 1-3 Maja Szyłkowska - pokaz tańca współczesnego

            kl. 4- 8 Alicja Jaworska - pokaz tańca hip-hopowego 

            II miejsce:

            kl. 1-3 Urszula Ankudowicz - pokaz tańca nowoczesnego

            kl. 4-8 Agata Kuklińska - śpiew 

            III miejsce:

            kl. 1-3 Michalina Suszek-  pokaz tańca współczesnego

            kl. 4-8 Alicja Złotnik - śpiew

            nagroda publiczności:

            Duet taneczny - Sara Płucińska i Urszula Ankudowicz z klasy 1 a

             

            Laureatom serdecznie gratulujemy! Życzymy powodzenia w rozwijaniu talentów oraz zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.

             

            Organizatorzy: 

            Sylwia Worysz,

            Magdalena Czaplica,

            Patrycja Sęczawa

          • Informacja dotycząca procedury odwoławczej

          • SZANOWNI RODZICE

             

            W dniu 05 maja 2023 r. zostaną opublikowane listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych w naborze do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

            W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do danego publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej, publicznej innej formy wychowania przedszkolnego.

            Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica kandydata z wnioskiem, o którym mowa powyżej. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym. Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora publicznego przedszkola, publicznej szkoły lub publicznej placówki odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, w terminie 3 dni
            od dnia otrzymania uzasadnienia.

            Dyrektor publicznej szkoły oraz zespołu przedszkoli rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej, o którym mowa powyżej, w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora publicznej szkoły oraz zespołu przedszkoli służy skarga do sądu administracyjnego.

            Dyrektorzy szkół podstawowych oraz zespołu przedszkoli, którzy prowadzili nabór
            do placówek wychowania przedszkolnego mają obowiązek poinformowania Wójta Gminy Dobra o liczbie dzieci nieprzyjętych do danej placówki wychowania przedszkolnego. Wszystkie dzieci, które brały udział w naborze, a nie zostały przyjęte do wybranych placówek wychowania przedszkolnego, będą miały zapewnione miejsce w innym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej albo punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej. Taki obowiązek wynika z art. 31 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm.) zgodnie z którym Wójt Gminy Dobra wskazuje dzieciom nieprzyjętym miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego, przed rozpoczęciem rekrutacji uzupełniającej.

             

             

          • Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • W miniony wtorek w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Pomaga". W turnieju organizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Policach wzięło udział ponad 50 uczniów, w tym również uczniowie naszej szkoły. Turniej podzielony był na trzy etapy: test pisemny, zadania praktyczne i odpowiedzi ustne. Wśród najlepszych znaleźli się reprezentanci PSP Dołuje - Nina Nowak z klasy IV B oraz Franciszek Bednarz z klasy III.

            Serdecznie gratulujemy

          • Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

          • 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Podczas konkursu musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz umiejętnościami praktycznymi, czyli jazdą po miasteczku rowerowym oraz udzielania pierwszej pomocy. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła III miejsce - jesteśmy z nich bardzo dumni.

            Serdecznie gratulujemy

          • Dzień Ziemi, Dzień Zdrowia

          • 21 kwietnia odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Zdrowia oraz Dnia Ziemi. Uczniowie robili zdrowe kanapki, które ze smakiem zjedli. Wszyscy byli bardzo zaangażowani. 

            Mogliśmy również obejrzeć ciekawą pantomimę, którą przygotowali dla nas uczniowie klasy IV b. Po występnie otrzymali od wszystkich oglądających mnóstwo zasłużonych pochwał i gratulacji. 

            Aby pamiętać o naszej Ziemi każdego dnia, wszystkie klasy wykonały plakaty o temetyce prozdrowotnej i proekologicznej. Prace są prezentowane na korytarzu naszej szkoły pod gazetką o tej samej tematyce, wykonaną przez uczniów z koła wolontariatu oraz uczniów ze świetlicy.

             

          • Wesołych Świąt

          • Zdrowych, pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych,

            wiosennego optymizmu, 

            wiary w lepsze jutro,

            wielu radosnych chwil z najbliższymi.

          • Zasady wnoszenia opłat za wyżywienie - przedszkola

          • Dołuje, dnia 06 kwietnia 2023 r.

             

            INFORMACJE DLA RODZICÓW / PRAWNYCH OPIEKUNÓW DZIECKA O ZASADACH WNOSZENIA OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA ZAPEWNIONEGO DLA DZIECI UCZĘSZCZAJACYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLYCH I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOŁUJACH OD 11.04.2023R.

             

            Szanowni Państwo,

            Informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2023 r. zmieniły się zasady wnoszenia opłat za posiłki dla Państwa dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego, tj. punktów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Dobra. Ma to związek z faktem zmiany formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra.

            Co to oznacza dla Rodziców / Opiekunów prawnych ?

            Placówki wychowania przedszkolnego mają obowiązek zapewnić Państwa dzieciom wyżywienie podczas ich pobytu w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym bądź w punkcie przedszkolnym.

            Państwa obowiązkiem jest wnieść opłaty za te posiłki w wysokości adekwatnej do wartości tzw. „wsadu do kotła”, zgodnie z ofertą wykonawcy i ustaleniami dyrektora poczynionymi w porozumieniu z Wójtem (art. 106 ust. 3 w/w ustawy Prawo oświatowe - Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.).

            Opłaty za korzystanie z wyżywienia w placówkach wychowania przedszkolnego mają charakter publicznoprawny i stanowią niepodatkowe należności budżetowe, które w zamian za zapewnienie Państwa dzieciom posiłków, są należne Gminie. Powyższe wynika z art. 52 ust. 15 ustawy z dnia 27 października 2017r. o finansowaniu zadań oświatowych

            Na każdy miesiąc będą Państwa dzieciom zapewnione posiłki na wszystkie dni funkcjonowania placówki. Opłata za całodzienne wyżywienie wynosi 12,30 zł.

            Skąd Rodzice /Opiekunowie prawni mają uzyskać informację o wysokości opłat za posiłki od 11.04.2023 ?

            Zostanie Państwu udostępniony od 06.04.2023 r. elektroniczny system do obsługi wyżywienia (https://app.jemwszkole.pl), w którym będą publikowane kwoty do zapłaty za posiłki za dany miesiąc. W kwietniu br. będzie to okres od 11.04.2023 r. do 28.04.2023 r. Rodzic/ opiekun prawny jest zobowiązany złożyć w elektronicznym systemie obsługi zamówienie na posiłki. Będzie można zrezygnować z wyżywienia w dniach, w których dziecko nie będzie mogło skorzystać z zapewnionych mu posiłków (np. z powodu nieobecności w przedszkolu).

            Rodzic / Opiekun prawny otrzyma login i pierwsze hasło w celu rejestracji swojego dziecka w w/w elektronicznym systemie. Prosimy o niezwłoczne zalogowanie się w aplikacji i założenie konta w celu możliwości korzystania z pełnym zakresie z tego systemu, np. w celu złożenia zamówienia albo rezygnacji z wyżywienia.


            Zamówienia i opłaty należy wnosić do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc wyżywienia dziecka.

            Wyjątkiem jest okres od 11.04.2023 r. do 28.04.2023 r. – zamówienie i związaną z tym opłatę należy wnieść do 09 kwietnia 2023 r., aby dziecko otrzymało posiłek
            od 11.04.2023 r.

            Skąd wynika wysokość opłaty za obiady?

            Zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor placówki w porozumieniu z Wójtem Gminy Dobra. Państwo ponosicie koszty tylko tzw. „wsadu do kotła”.

            Wysokość opłat ustalonych w w/w porozumieniu (w tym „wsadu do kotła”) wynika ściśle ze stawek wskazanych przez wykonawcę.

            Czy w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu opłata za posiłki zostanie zwrócona Rodzicowi / Opiekunowi prawnemu ?

            Tak. Należy się Państwu należy zwrot kwot za niewykorzystane posiłki, co wynika z zasady ekwiwalentności, tj. rodzic ponosi opłaty w takim zakresie, w jakim dziecko faktycznie skorzystało z wyżywienia. Warunkiem otrzymania zwrotu jest jednak zgłoszenie faktu nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 6:30 w dniu, poprzedzającym pierwszy dzień nieobecności dziecka. Zgłoszenia należy dokonać przez elektroniczny system do obsługi wyżywienia.

            Dostawca odpowiedzialny za dostarczenie posiłku i placówka muszą otrzymać taką informację na tyle wcześnie, aby nie przygotowywać nadmiarowych posiłków i nie ponosić w związku z tym zbędnych kosztów.

            Zgłoszenie nieobecności po wskazanym wyżej terminie będzie wiązało się z Państwa obowiązkiem zapłaty za posiłki.

            Opłaty za posiłki niewykorzystane (pod warunkiem zgłoszenia w terminie) zostaną Państwu zwrócone w postaci pomniejszenia opłaty w kolejnych miesiącach.

            Podstawa prawna:

            1. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634).

            3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082
            z późn. zm.).

            4. Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
            (Dz. U. z 2022 r. poz. 479).

          • Zasady wnoszenia opłat za wyżywienie - szkoła podstawowa

          • Dołuje, dnia 05 kwietnia 2023 r.

             

            INFORMACJE DLA RODZICÓW / PRAWNYCH OPIEKUNÓW DZIECKA O ZASADACH WNOSZENIA OPŁAT ZA KORZYSTANIE Z WYŻYWIENIA ZAPEWNIONEGO DLA UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOŁUJACH

             

            Szanowni Państwo,


            Informujemy, że od dnia 01 kwietnia 2023 r. zmieniły się zasady wnoszenia opłat za posiłki dla Państwa dzieci uczęszczających do publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobra. Ma to związek z faktem zmiany formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra.

            Co to oznacza dla Rodziców / Opiekunów prawnych ?

            Szkoły podstawowe mają zapewnić Państwa dzieciom gorący posiłek i możliwość jego spożycia podczas ich pobytu w szkole.

            Korzystanie z posiłków jest dobrowolne i odpłatne. W przypadku woli wykupienia wyżywienia - Państwa obowiązkiem jest wnieść opłaty za te posiłki w wysokości adekwatnej do wartości tzw. „wsadu do kotła”, zgodnie z ofertą wykonawcy i ustaleniami dyrektora poczynionymi w porozumieniu z Wójtem (art. 106 ust. 3 w/w ustawy Prawo oświatowe - Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.).

            Oznacza to, że na każdy miesiąc będą Państwo mieli możliwość zakupu obiadów – drugiego dania z kompotem w wysokości 10,00 zł na wszystkie dni funkcjonowania placówki oświatowej.

            Skąd Rodzice /Opiekunowie prawni mają uzyskać informację o wysokości opłat za posiłki od 12.04.2023?

            Zostanie Państwu udostępniony od 06.04.2023 r. elektroniczny system do obsługi wyżywienia (https://app.jemwszkole.pl), w którym będą publikowane kwoty do zapłaty za posiłki za dany miesiąc. W kwietniu br. będzie to okres od 12.04.2023 r. do 28.04.2023 r. Zainteresowani wyżywieniem będą mieli możliwość złożenia zamówienia posiłków, a także będzie można zrezygnować z wyżywienia w dniach, w których dziecko nie będzie mogło skorzystać z zapewnionych mu posiłków (np. z powodu nieobecności w szkole).

            Rodzic / Opiekun prawny otrzyma login i pierwsze hasło w celu rejestracji swojego dziecka w w/w elektronicznym systemie. Prosimy o niezwłoczne zalogowanie się w aplikacji i założenie konta w celu możliwości korzystania z pełnym zakresie z tego systemu, np. w celu złożenia zamówienia albo rezygnacji z obiadu.

             

            Zamówienia i opłaty należy wnosić do 25 dnia każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc wyżywienia dziecka.

            Wyjątkiem jest okres od 12.04.2023 r. do 28.04.2023 r. – zamówienie i związaną z tym opłatę należy wnieść do 09 kwietnia 2023 r., aby dziecko otrzymało posiłek
            od 12.04.2023 r.

             

            Skąd wynika wysokość opłaty za obiady?

            Zgodnie z art. 106 ust. 3 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe wysokość opłat za posiłki ustala dyrektor placówki w porozumieniu z Wójtem Gminy Dobra. Państwo ponosicie koszty tylko tzw. „wsadu do kotła”.

            Wysokość opłat ustalonych w w/w porozumieniu (w tym „wsadu do kotła”) wynika ściśle ze stawek wskazanych przez wykonawcę.

             

            Czy w przypadku nieobecności dziecka w szkole opłata za posiłki zostanie zwrócona Rodzicowi / Opiekunowi prawnemu ?

            Tak. Należy się Państwu należy zwrot kwot za niewykorzystane posiłki, co wynika z zasady ekwiwalentności, tj. rodzic ponosi opłaty w takim zakresie, w jakim dziecko faktycznie skorzystało z wyżywienia. Warunkiem otrzymania zwrotu jest jednak zgłoszenie faktu nieobecności dziecka najpóźniej do godziny 6:30 w dniu, poprzedzającym pierwszy dzień nieobecności dziecka. Zgłoszenia należy dokonać przez elektroniczny system do obsługi wyżywienia.

            Dostawca odpowiedzialny za dostarczenie posiłku i placówka muszą otrzymać taką informację na tyle wcześnie, aby nie przygotowywać nadmiarowych posiłków i nie ponosić w związku z tym zbędnych kosztów.

            Zgłoszenie nieobecności po wskazanym wyżej terminie będzie wiązało się z Państwa obowiązkiem zapłaty za posiłki. Alternatywnie będzie możliwy odbiór wyżywienia na wynos.

            Opłaty za posiłki niewykorzystane (pod warunkiem zgłoszenia w terminie) zostaną Państwu zwrócone w postaci pomniejszenia opłaty w kolejnych miesiącach.


             

            Podstawa prawna:

            1. Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634).

            3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082
            z późn. zm.).

            4. Ustawa z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
            (Dz. U. z 2022 r. poz. 479).

             

          • Informacja o ochronie danych osobowych osób fizycznych

          • Szanowni Państwo,

            Informujemy, że w związku ze zmianą formuły organizacji wyżywienia w placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Dobra, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, w której funkcjonuje Oddział przedszkolny i Punkt przedszkolny przekazała zewnętrznemu podmiotowi gospodarczemu dane osobowe (imię, nazwisko) Państwa dzieci oraz wskazanie grupy, do której uczęszczają dzieci.

            Dane osobowe zostały przekazane dostawcy wyżywienia wyłonionemu w drodze postępowania przetargowego, który za pośrednictwem elektronicznego systemu organizacji żywienia ma stworzyć konto dla każdego dziecka i przypisać dla jego rodzica/opiekuna prawnego login i pierwsze hasło dostępowe. Tym dostawcą jest Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spółdzielnia Socjalna,

            ul. Dworcowa 2, 66-470 Kostrzyn nad Odrą.

            Przekazanie danych jest niezbędne do uruchomienia wskazanego elektronicznego systemu organizacji żywienia i zapewnienia Państwu możliwości korzystania z posiłków oraz wnoszenia opłat z tym związanych.

             

            Informacja o ochronie danych osobowych osób fizycznych

            W związki z powyższym, działając na podstawie art. 13 ust. 1-3 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 119, s. 1) – dalej RODO - informujemy Panią/Pana, że:

            1. Administratorem danych osobowych, które zostały powierzone jest Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18, 72-002 Dołuje;

            2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, który może udzielić Państwu więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych. Jest nim Marek Grąbczewski, z którym można się skontaktować poprzez adres e-mail: inspektor@zeasdobra.pl;

            3. Dane osobowe zostały przekazane dostawcy posiłków w celu realizacji obowiązku prawnego nałożonego na placówki oświatowe, tj. zapewnienia dzieciom możliwości korzystania z posiłków, który to obowiązek może być powierzony podmiotowi zewnętrznemu zapewniającemu żywienie. Podstawa prawna wskazanego zadania to art. 108 ustawy z 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 1082 tj. z późn. zm.), a przetwarzanie danych osobowych następuje na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO;

            4. Dane dziecka, w związku z celem prawidłowego zrealizowania obowiązku prawnego, zostały przekazane dostawcy posiłków, który może przekazać te dane swoim podwykonawcom i innym odbiorcom danych np. podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa, podmiotom świadczącym usługi informatyczne, pomoc prawną itp.

            5. Dane osobowe będą przechowywane przez podmioty, którym powierzono dane osobowe, przez okres niezbędny do realizacji usług związanych ze świadczeniem żywienia w placówkach oświatowych.

            6. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie) na niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych,

            7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania, ani nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

             

            Informujemy, że przysługuje Pani/Panu prawo żądania od administratora:

            a) dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, na podstawie art. 16 RODO,

            c) usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, jeżeli zaistnieją przesłanki wskazane w art. 17 i 18 RODO.

             

             

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Rozpoczyna on miesiąc wiedzy na ten temat.

            Aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat osób ze spektrum autyzmu, inicjowane są liczne kampanie np. "Zaświeć się na niebiesko". W ramach akcji ważne bydynki w miastach są podświetlane na niebiesko. Także każdy z nas może aktywnie włączyć się do akcji np. poprzez założenie niebieskiego ubrania. 

            3 kwietnia

            okaż solidarność z osobami z autyzmem

            i zaświeć/ubierz się na niebiesko 

             

          • Kiermasz Wielkanocny

          • Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 28 - 30 marca na terenie naszej szkoły. W trakcie kiermaszu będzie można nabyć ręcznie robione dekoracje świąteczne. 

          • Powitanie wiosny

          • Pierwszy dzień wiosny 21 marca 2023 r. uczciliśmy Wiosennym Korowodem. Uczniowie z nauczycielami i Panią Wiosną na czele maszerowali ulicami Dołuj, powiewając barwnymi kwiatami, grając na instrumentach i śpiewając. Po powrocie na terenie PSP Dołuje odbyło się także ognisko, gdzie upiekliśmy kiełbaski i pyszne bułeczki. Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechów i entuzjastycznego witania naszej kochanej wiosny. 

            Powitanie wiosny

             

          • Wyniki konkursu "Udane ferie, to bezpieczne ferie"

          • Niezmiernie miło nam poinformować o rozstrzygnięciu powiatowego konkursu zorganizowanego przez Sanitarną Stację Epidemiologiczną w Policach na temat "Udane ferie, to bezpieczne ferie" dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięło udział 135 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych powiatu polickiego. 

            Uczennica klasy 1B -Hanna Poźniak zdobyła 2 miejsce , a uczennica klasy 2A- Michalina Suszek otrzymała wyróżnienie. 

            Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom. 

          • Informacja o naborze do przedszkoli, punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024

          • SZANOWNI RODZICE

            Od dnia 07 marca 2023 r. rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Dobrana rok szkolny 2023/2024.

            Rekrutacji dokonuje się przez stronę internetową:

            https://nabor.pcss.pl/dobra

            WAŻNE DATY:

            07.03.2023 r. – 22.03.2023 r. do godz. 14:00 – składanie przez rodziców (opiekunów prawnych) wniosków wraz z wymaganymi dokumentami do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            20.04.2023 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej do 27.04.2023 r. do godz. 14:00 – potwierdzenie przez rodzica (opiekuna prawnego) woli przyjęcia dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej, w formie pisemnego oświadczenia. Niezłożenie oświadczenia jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

            05.05.2023 r. do godz. 15:00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz punktu przedszkolnego w szkole podstawowej

            05.05.2023 r. do godz. 15:00 – uaktywnienie strony z wynikami rekrutacji. Rodzice, za pomocą indywidualnego hasła lub bezpośrednio w przedszkolu lub szkole podstawowej, sprawdzają wyniki rekrutacji.

            Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych zostanie umieszczona w widocznym miejscu w siedzibie placówki w kolejności alfabetycznej lub będzie dostępna dla kandydata na stronie Naboru na jego indywidualnym koncie. Szczegółowe informacje można uzyskać w szkołach podstawowych, w których utworzono punkty przedszkolne lub oddziały przedszkolne: 

            • Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3, tel. 91 439 17 31;
            • Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej, ul. Poziomkowa 5, tel. 91 311 33 92;
            • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach, ul. Daniela 18, tel. 91 311 88 20;
            • Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach, Rzędziny 6, tel. 91 311 24 39,

            oraz w Zespole Przedszkoli w Mierzynie, przy ul. Kolorowej 25, tel. 91 885 39 02 w sprawie naboru do Przedszkola Publicznego Nr 1 w Mierzynie oraz Przedszkola Publicznego Nr 2 w Mierzynie.

            W rekrutacji o przyjęcie do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych uczestniczą dzieci zamieszkujące wraz z rodzicami na terenie gminy Dobra, urodzone w latach 2017-2020 tj. w wieku 3-6 lat, które w roku szkolnym 2022/2023 nie uczęszczały do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, punktów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub przedszkoli albo chcą zmienić placówkę.

            Kandydaci zamieszkali poza obszarem danej gminy mogą być przyjęci do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej na terenie gminy Dobra, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami w tym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej albo w tym punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

            Z dniem 01 września 2023 r. na wniosek rodziców edukację przedszkolną mogą rozpocząć dzieci urodzone w roku 2018-2020. Dzieci w wieku 3-5 lat, mają prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnymw szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej.

            Natomiast w roku szkolnym 2023/2024 dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne.

            Do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie gminy Dobra. W przypadku większej liczby kandydatów, niż liczba wolnych miejsc w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub punkcie przedszkolnym w szkole podstawowej, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria (art. 131 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe):

            • wielodzietność rodziny kandydata;
            • niepełnosprawność kandydata;
            • niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
            • niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;
            • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
            • samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
            • objęcie kandydata pieczą zastępczą.

            Zgodnie z art. 4 pkt 42 i 43 ustawy Prawo oświatowe wielodzietność rodziny – oznacza rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci, natomiast samotne wychowywanie dziecka – oznacza to wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.

            Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej dołącza się następujące dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów określonych w art. 131 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe:

            • oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata (Oświadczenie Nr 2);
            • orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2023 r. 100 z późn. zm.);
            • prawomocny wyrok sadu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem (Oświadczenie nr 3);
            • dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2022 r. 447 z późn. zm.).

            Kryteria wymienione w pkt 2-4 potwierdza się za pomocą dokumentów składanych w postaci (do wyboru): oryginału, notarialnie poświadczonej kopii, albo w postaci urzędowo poświadczonego, zgodnie z art. 76a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego – odpisu lub wyciągu z dokumentu, a także kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata.

            W przypadku otrzymania przez dziecko równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, a przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub punkt przedszkolny w szkole podstawowej dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie rekrutacji będą brane pod uwagę dodatkowe kryteria określone w uchwale Nr XI/144/2019 Rady Gminy Dobra z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Dobra (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2020 r. poz. 274):

            • dochód na osobę w rodzinie dziecka jest mniejszy bądź równy 100 % kwoty, o której mowa w art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 615 z późn. zm.) – 7 pkt;
            • dziecko, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej, prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, prowadzą gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej albo studiują, uczą się w trybie dziennym. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko – 10 pkt;
            • dziecko, którego oboje rodzice (opiekunowie prawni) zamieszkują na terenie gminy Dobra i rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra urzędu skarbowego, jako mieszkańcy gminy Dobra. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko – 10 pkt;
            • przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub inna forma wychowania przedszkolnego jest najbliższą placówką od miejsca zamieszkania dziecka lub miejsca wykonywania przez przynajmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) pracy zawodowej, w tym na podstawie umowy cywilnoprawnej, prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej albo studiowania, nauki w trybie dziennym. Kryterium stosuje się również do rodzica (opiekuna prawnego) samotnie wychowującego dziecko – 2 pkt;
            • zgłoszenie jednocześnie do tego samego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego dwojga lub więcej dzieci albo zgłoszenie dziecka posiadającego rodzeństwo uczęszczające do tego samego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub szkoły podstawowej. Nie dotyczy to dziecka, którego rodzeństwo kończy edukację w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, innej formie wychowania przedszkolnego oraz szkole podstawowej w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolnym, na który odbywa się rekrutacja - 6 pkt;
            • dziecko, które odbyło obowiązkowe szczepienia lub posiadające długotrwałe odroczenie ich wykonania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2172) - 3 pkt.

            Za wszystkie kryteria dodatkowe można uzyskać maksymalnie 38 punktów.

            Do wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej dołącza się następujące dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów dodatkowych:

            • oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata (Oświadczenie Nr 4);
            • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu/zaświadczenie wystawione przez stronę umowy cywilnoprawnej, na rzecz którego rodzic (opiekun prawny) realizuje przedmiot umowy (Zaświadczenie Nr 1);
            • oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej/oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) o prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej (Oświadczenie Nr 5);
            • zaświadczenie z uczelni lub szkoły potwierdzające naukę w trybie dziennym (Zaświadczenie Nr 2);
            • zaświadczenie z ośrodka pomocy społecznej o objęciu rodziny kandydata pomocą socjalną;
            • oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu w gminie Dobra (Oświadczenie Nr 1);
            • oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o kontynuacji edukacji przedszkolnej przez rodzeństwo kandydata w tej samej publicznej innej formie wychowania przedszkolnego lub w tym samym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub nauki w szkole podstawowej, przy której funkcjonuje dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego lub zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwoje lub więcej dzieci (Oświadczenie Nr 7);
            • oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o odbyciu obowiązkowych szczepień lub ich długotrwałym odroczeniu (Oświadczenie Nr 8);
            • oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o zamieszkiwaniu na terenie gminy Dobra i rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra, jako mieszkańca gminy Dobra (Oświadczenie Nr 6) oraz:
            1. kopia pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego pieczęcią urzędu skarbowego, w którym zostało złożone zeznanie, lub
            2. potwierdzenie złożenia zeznania z pieczęcią urzędu skarbowego, lub
            3. Urzędowe Poświadczenie Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego, lub
            4. inny dokument potwierdzający odprowadzanie podatku dochodowego od osób fizycznych do urzędu skarbowego.

             

            Wszystkie oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.

            W celu weryfikacji oświadczeń przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

            • żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, w terminie wyznaczonych przez przewodniczącego;
            • może zwrócić się do wójta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności. Ponadto w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach wójt korzysta z informacji, które zna z urzędu lub może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji o okolicznościach zawartych w oświadczeniach, jeżeli instytucje te posiadają takie informacje;
            • oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka może być zweryfikowane w drodze wywiadu przeprowadzonego przez wójta właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata. Do wywiadu stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1577 z późn. zm.).

             

            Informacje dodatkowe:

            • nie trzeba się logować, wystarczy od razu wypełnić wniosek;
            • po wypełnieniu wniosku pojawi się komunikat, żeby nadać hasło w celu późniejszego sprawdzenia wyników rekrutacji. Aby elektronicznie sprawdzić wyniki naboru należy zapamiętać swoje hasło oraz nazwę użytkownika, która zostanie automatycznie nadana przez system;
            • formularz wniosku można wypełniać wielokrotnie. Ważna jest ta wersja, która zostanie wydrukowana, podpisana i zaniesiona do placówki pierwszej preferencji. Pozostałe wersje są automatycznie usuwane z systemu;
            • można złożyć tylko jeden wniosek, w którym należy wpisać przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub punkt przedszkolny w szkole podstawowej pierwszej oraz drugiej preferencji, a także trzeciej preferencji (nie więcej niż 3);
            • wniosek po wypełnieniu należy wydrukować, podpisać i zanieść do placówki pierwszego wyboru. Dane wprowadzone do systemy przez placówkę pierwszego wyboru, przekazywane są w formie elektronicznej do pozostałych dwóch placówek wskazanych we wniosku;
            • wypełniony formularz zawsze należy najpierw zapisać w systemie. Dopiero po zatwierdzeniu generowany jest dokument do wydruku w wersji PDF;
            • wniosek można również otrzymać w wersji papierowej, w wybranej placówce, wypełnić ręcznie i złożyć w placówce pierwszego wyboru;
            • we wniosku nie wpisuje się przedszkoli, punktów publicznych, oddziałów przedszkolnych, które nie są objęte elektronicznym systemem rekrutacji (np. placówki niepubliczne);
            • w postępowaniu rekrutacyjnym nie jest brana pod uwagę kolejność zgłoszeń;
            • rekrutacja obejmuje tylko publiczne przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych lub punkty przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzone przez Gminę Dobra;
            • każdy z kandydatów może zostać przydzielony tylko do jednego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej;
            • wniosek jest dostępny w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu, przy ul. Górnej 3, w sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej im. K.I. Gałczyńskiego w Dobrej przy ul. Poziomkowej 5, sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach, przy ul. Daniela 18, sekretariacie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach, Rzędziny 6 i sekretariacie Zespołu Przedszkoli w Mierzynie, przy Kolorowej 25 oraz na stronach internetowych szkół i zespołu przedszkoli:

            - www.pspbezrzecze.pl,

            - www.pspdobra.edupage.org,

            - www.pspdoluje.edupage.org,

            - www.psprzedziny.edupage.org,

            - www.przedszkolemierzyn.edupage.org,

            a także na stronie internetowej Gminy Dobra www.dobraszczecinska.pl w zakładce Szkolnictwo;

            • w przypadku niezłożenia w formie papierowej dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacji, dziecko nie zostanie zakwalifikowane do wybranego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej lub punktu przedszkolnego w szkole podstawowej;
            • osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w celu udokumentowania zatrudnienia, mogą przedłożyć wydruk z Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej, który można pobrać ze strony internetowej: ceidg.gov.pl, wydrukowane zaświadczenie należy załączyć do wniosku.

             

            Instrukcja korzystania z systemu elektronicznego:

            • proszę otworzyć stronę www: https://nabor.pcss.pl/dobra;
            • wejść w zakładkę „PRZEDSZKOLE”;
            • wypełnić dane osobowe kandydata i rodziców;
            • stworzyć listę preferencji placówek;
            • wypełnić pozostałe pola formularza;
            • wydrukować wypełniony formularz, własnoręcznie podpisać, dołączyć do formularza stosowne dokumenty i oświadczenia potwierdzające spełnienie kryteriów ministerialnych i określonych przez organ prowadzący;
            • formularz zanieść wyłącznie do placówki pierwszego wyboru. Placówka drugiego i trzeciego wyboru otrzymuje zgłoszenie w formie elektronicznej;
            • po wypełnieniu wniosku drogą elektroniczną, każdy rodzic/prawny opiekun będzie mógł ustawić swoje hasło, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić, czy jego dziecko otrzymało miejsce w wybranej przez siebie placówce.

             

            Wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej / przedszkola / punktu przedszkolnego w szkole podstawowej na rok szkolny 2023/2024 zawiera następujące dane:

            • imię (imiona) nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL dziecka, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość;
            • imiona i nazwiska rodziców kandydata;
            • adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata;
            • adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców dziecka;
            • wskazanie kolejności wybranych placówek w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.

             

            Wzory oświadczeń i zaświadczeń do kryteriów ustalonych przez organ prowadzący:

            • oświadczenie nr 1 – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu w gminie Dobra;
            • oświadczenie nr 4 – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o dochodzie na osobę w rodzinie kandydata;
            • oświadczenie nr 5 – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o prowadzeniu pozarolniczej działalności gospodarczej/oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) o prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub działu specjalnego produkcji rolnej;
            • oświadczenie nr 6 - oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o zamieszkiwaniu na terenie gminy Dobra i rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych do właściwego terytorialnie dla gminy Dobra urzędu skarbowego, jako mieszkańcy gminy Dobra;
            • oświadczenie nr 7 – oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o kontynuacji edukacji przedszkolnej przez rodzeństwo kandydata w tej samej publicznej innej formie wychowania przedszkolnego lub w tym samym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub nauki w szkole podstawowej, przy której funkcjonuje dana publiczna inna forma wychowania przedszkolnego lub zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwoje lub więcej dzieci;
            • oświadczenie nr 8 - oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego) dziecka o odbyciu przez dziecko obowiązkowych szczepień lub o posiadaniu długotrwałego odroczenia ich wykonania określonego w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych.
            • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu/zaświadczenie wystawione przez stronę umowy cywilnoprawnej, na rzecz którego rodzic (opiekun prawny) realizuje przedmiot umowy (Zaświadczenie Nr 1);
            • zaświadczenie z uczelni lub szkoły potwierdzające naukę w trybie dziennym (Zaświadczenie Nr 2);

            Wzory oświadczeń do kryteriów ustawowych:

            • oświadczenie nr 2 – oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;
            • oświadczenie nr 3 – oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem.

            WÓJTTeresa  Dera

            Zarządzenie Nr 31/2023 Wójta Gminy Dobra z dnia 27 lutego 2023 r. w sprawie ustalenia wzoru wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, przedszkola i punktu przedszkolnego w szkole podstawowej >> pobierz (pdf)

            Zarządzenie Nr 14/2023 Wójta Gminy Dobra z dnia 27 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2023/2024 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra >> pobierz (pdf)

            Zarządzenie Nr 15/2023 Wójta Gminy Dobra z dnia 27 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2023/2024 do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra >> pobierz (pdf)

            Zarządzenie Nr 16/2023 Wójta Gminy Dobra z dnia 27 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2023/2024 do publicznych innych form wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Dobra >> pobierz (pdf)

            Uchwała Nr XI/144/2019 Rady Gminy Dobra z dnia 19 grudnia 2019 r. w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do przedszkola, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Gminę Dobra >> pobierz (pdf)

          • Bal karnawałowy

          • 10 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Wszystkie dzieci miały piękne stroje i świetnie się bawiły.

            Wraz z balem świętowaliśmy również Walentynki:)