• Szkolny turniej unihokeja

• W dniu 12.04.2022r. W PSP w Dołujach odbył się szkolny turniej unihokeja. Najlepszym zespołem okazała się klasa VI. Drugie miejsce zajęła klasa VII, a trzecie - klasa IV.

Puchary zostały ufundowane przez LZS.

• Wesołych Świąt!

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych spokoju i radości

oraz optymizmu i nadziei na lepszą przyszłość

• Polsko-Ukraiński Piknik w Dołujach

• W imieniu Organizatorów: Gminy Dobra, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, Stowarzyszenie Carpe diem, Stowarzyszenie Czabor, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju sołectwa Dołuje - Kościno oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Dobra i Wołczkowo, serdecznie zapraszamy na Polsko-Ukraiński Piknik w Dołujach.

• Szkolny turniej piłki halowej

• W dniu 05.04.2022 w PSP w Dołujach odbył się szkolny Turniej piłki halowej. W turnieju uczestniczyło 25 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła klasa VIII, drugie klasa VI, trzecie miejsce klasa VII.

Medale oraz puchar ufundował LZS.

• Pokoloruj swój świat

• Pokoloruj swój świat i baw się kolorem!

Wiosnę tego roku przywitaliśmy w placówkach GCKiB wyjątkowo kolorowo. A wszystko to za sprawą warsztatów plastycznych będących pierwszym krokiem do wielkiej imprezy pod hasłem „Pokoloruj swój świat”. Imprezy realizowanej ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi”.

Podczas tych warsztatów dzieci i dorośli przygotowywali kolorowe flagi, które są odzwierciedleniem ich miejsca na ziemi. W zajęciach wzięło kilkadziesiąt osób, więc i liczba flag nie będzie mniejsza.

Okazją do podziwiania wszystkich prac będzie ich instalacja w Aleja Flag, która powstanie 24 kwietnia tego roku na terenie rekreacyjno-sportowym „Mierzynianka” w Mierzynie. Imprezie towarzyszyć będzie również kolorowy piknik, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

Najmłodsi uczestnicy imprezy mogą liczyć na malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, eksplozje kolorów i kilka innych zabaw w plenerze. Podczas imprezy spośród jej uczestników wybierzemy też najbardziej kolorowa postać, niezależnie od wieku. Nagrody czekają. Warto więc zaszaleć z kolorami wybierając tego dnia kreację. Dostępna będzie również wystawa pod hasłem „Drugie życie koszulki” - która mamy nadzieję wielu uczestników spotkania zainspiruje.

Zapraszamy 24 kwietnia 2022 roku o 11:00 na teren rekreacyjny „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20.