• Dzień Misia i Dzień Życzliwości

          • W piątek 25 listopada świętujemy Dzień Misia i Dzień Życzliwości, w miarę możliwości ubieramy się w żółte barwy i przynosimy swojego ulubionego misia.

            Oczywiście dobry humor mile widziany.

          • "Szkoła pamięta"

          • Szanowni Państwo,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

          • „Pokaz mody patriotycznej wraz z koncertem pieśni patriotycznych ” dla uczniów klas 1-3

          • 9 listopada z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę odbył się w naszej szkole „Pokaz mody patriotycznej wraz z koncertem pieśni patriotycznych ” dla uczniów klas 1-3 PSP.

            Uczniowie przygotowali, według własnego pomysłu, stroje nawiązujące do naszej historii, kultury oraz barw narodowych Polski. Zadanie potraktowali bardzo poważnie – wszyscy uczniowie wyglądali tego dnia po prostu wspaniale. Wśród kostiumów dominowały stroje biało-czerwone oraz sportowe - rezprezentantów Polski m. in Igi Świątek. Bardzo efektownie prezentowały się też stroje ludowe. Jak na prawdziwym pokazie mody uczniowie demonstrowali swoje kostiumy na wybiegu wyścielonym czerwonym dywanem. Każda prezentacja poprzedzona była utworami patriotycznymi przygotowanymi przez poszczególne klasy z wychowawcami. To było prawdziwe świętowanie patriotyzmu radosne, ale także wzruszające.

            Wszystkim uczestnikom wydarzenia serdecznie gratulujemy, a Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów. 

             

        • Jesienna edycja bezpłatnej  "Szkoły dla rodziców"
          • Jesienna edycja bezpłatnej "Szkoły dla rodziców"

          • Gmina Dobra

            zaprasza do kolejnej edycji

            bezpłatnej

            Szkoły dla rodziców


            PROGRAM WARSZTATÓW DLA RODZICÓW

             

            Warsztaty mają na celu wsparcie uczestników w radzeniu sobie z wyzwaniami rodzicielskimi i wypracowanie niekrzywdzących metod wychowawczych.

            Uczestnicy warsztatów:

            - będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb;

            - będą lepiej rozpoznawać motywy swoich działań;

            - zdobędą umiejętność rozpoznawania własnych emocji i ich kontroli, radzenia sobie z trudnymi emocjami;

            - wypracują konstruktywne sposoby radzenia sobie ze stresem;

            - poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, które pomogą im wychowywać dzieci bez przemocy;

            - poznają i będą mieli możliwość ćwiczenia nowych, bardziej sprzyjających dziecku wzorów zachowań.

             

            Warsztaty składają się z trzech bloków tematycznych:

            Nie” dla klapsa 

            Próbując odpowiedzieć na tak postawione pytanie, Rodzice przyjrzą się motywom, które nimi kierują, gdy stosują określone metody wychowawcze. Będą mieli okazję wejść w rolę dziecka, tak aby poznać jego perspektywę.

            Uczucia

            Ten blok tematyczny da Rodzicom okazję do poznania skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami i kontrolowania swojego zachowania w trudnych sytuacjach.

            Zamiast klapsa

            Czyli wspólne poszukiwanie skutecznych sposobów wychowawczych, które pomogą Rodzicom zachęcać dzieci do współpracy, budować silną więź z nimi i pozytywnie wspierać w rozwoju.


             

            ORGANIZACJA

            Szkoła dla rodziców to cykl 5 warsztatów po 2 godziny dydaktyczne.

            Warsztaty odbywać się będzie w godzinach popołudniowych: 18.00-19.30.

            Terminy spotkań: 14.11.2022 r., 21.11.2022 r., 28.11.2022 r., 05.12.2022 r., 12.12.2022 r.

            Miejsce spotkań: Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, ul. Górna 3,

            71-218 Bezrzecze

            Dodatkowo dla rodziców - uczestników warsztatów jest możliwość indywidualnych bezpłatnych konsultacji w GOWR w Dołujach.

             

            INFORMACJA O TRENERACH

            Kamila Dębińska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych.Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.

            Agnieszka Werbińska-Siergiej: Z wykształcenia psycholog i pedagog. Wieloletnie doświadczenie w pracy z rodziną zdobywał w kraju i za granicą. Jest specjalistą z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, doświadczenie zawodowe zdobywałam jako psycholog w Ośrodkach Wsparcia Rodziny. Prowadzi konsultacje rodzicielskie w kontekście trudności wychowawczych, psychoedukacje oraz pomaga dzieciom i młodzieży w różnorodnych problemach psychicznych. Prywatnie szczęśliwa żona i matka, uwielbia czytać, sport i dalekie podróże.

             

            Zapisy - tel. 509 572 519 (osoba do kontaktu: Joanna Huzarska)

            lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, ul. Graniczna 24a.

             


             

            .

          • Wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów

          • Dnia 27 października odbyła się wycieczka do Wolina i Międzyzdrojów dla klas 1-3 w ramach programu "Poznaj Polskę". 

            W Oceanarium w Międzyzdrojach mieliśmy okazję poznać różne gatunki pięknych ryb. Na plaży szukaliśmy największych muszli sercówki, czy rogowca i korzystaliśmy z pięknej pogody. Następnie udaliśmy się do Wolina - do osady Jomsborg-Wineta - zrekonstruowanych zabudowań mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza. Zobaczyliśmy jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali.